تبلیغات
.::آسمان شب طبیعتی ناشناخته ::.

.::آسمان شب طبیعتی ناشناخته ::.
آسمان شب پررازترین مکان عالم هستی
قالب وبلاگ
نویسندگان
نظر سنجی
کدام پست را بیشتر می پسندید


صفحات جانبی

گروه اجتماعی -معاون پژوهشی پژوهشگاه هوافضا با اشاره به پرتاب موفق آمیز راکت ایرانی ?کاوش-2 ? در هفته گذشته از پیگیری پرتاب نخستین راکت ایرانی حامل موجودات زنده به فضا در آینده خبر داد. دکتر محمد ابراهیمی در گفت وگو با ایسنا با اشاره به برنامه ریزی برای پرتاب راکت های کاوش 3، 4 و راکت های دیگر از پیگیری اعزام موجودات زنده از قبیل حیوانات کوچک مثل موش برای آزمایش های علمی و همچنین انجام تست های نجومی و تست تجهیزات پیشرفته ساخت داخل در این ماموریت ها خبر داد و گفت: پژوهشگاه هوافضا آمادگی پیگیری این اهداف را داشته و در حال مذاکره در این زمینه ها هم هستیم. معاون پژوهشی پژوهشگاه هوافضا با بیان این که پرتاب بعدی کاوش بستگی به عوامل زیادی از جمله ماموریت و کاربرد آن دارد، تصریح کرد: چنانچه حامی خوب برای پروژه وجود داشته و هوا هم تا پایان سال مناسب باشد، احتمالا یک پرتاب دیگر خواهیم داشت.

دکتر ابراهیمی درباره برنامه های احتمالی برای اعزام فضانورد در قالب این پروژه ها گفت: بحث اعزام انسان به فضا پروسه ای طولانی است، زیرا انسان نیاز به کپسول بزرگتر داشته و بازگشت انسان از فضا تدابیر پیچیده تری دارد. وی با بیان این که راکت پرتابی ?کاوش2 ? شامل محموله آزمایشگر، موتور راکت و سامانه بازیافت بود، گفت: محموله آزمایشگر چیزی است که به جو زمین رفته و بازیابی می شود که قسمت ارزشمند کار بوده و داخل آن تجهیزاتی از قبیل دوربین، سنسورها و کامپیوتر پروازها قرار دارند. وی با بیان این که با سوختن سوخت موتور تنها یک پوسته استوانه ای از آن باقی  می ماند، افزود: این بخش در نهایت برای افزایش ارتفاع سایر مجموعه جدا می شود. در ادامه برای بازگشت محموله به زمین سرعت آن به تدریج کاهش می یابد و ابتدا پره کاهنده سرعت باز شده، سپس چتر ترمزی و در نهایت چتر اصلی باز می شود تا راکت با سرعت مناسب به زمین برسد. معاون پژوهشی پژوهشگاه هوافضا با بیان این که وزن محموله حدود 150 کیلو بود، تصریح کرد: تمامی اجزای راکت کاوش 2 ساخت داخل بود به طوری که موتور را از یکی از صنایع گرفته و کل محموله را خودمان ساخته ایم. به طوری که در طراحی و ساخت اجزا، هر جا توانایی انجام آن را داشته ایم، محققان پژوهشگاه آن را ساخته اند و در ساخت اجزای دیگر آن از بخشهای خصوصی و دولتی توانمند داخلی کمک گرفته ایم; به این ترتیب در طراحی، ساخت و حتی تستهای قبل از پرتاب هیچ طرف خارجی حتی در حد مشاوره در این پروژه وجود نداشتند.

 

نقل از ابتکار

Iran to Launch Animals to Space

Written by Nancy Atkinson

Iran is planning to launch animals into space. According to Mohammed Ebrahimi from Iran's Aerospace Research Institute, in the near future, the Kavoshgar-3 and -4 rockets will use animals as test passengers before they attempt a human mission. On November 26, Iran successfully launched its second space rocket, the Kavoshgar-2, which contained a space lab and a data-monitoring and processing unit. This Iranian rocket is fully capable of packing a small payload and then re-entering Earth's atmosphere with a high degree of accuracy, according to reports. They will attempt two more test flights before trying to launch a working satellite into orbit with a larger rocket, the Safir-e Omid (or Ambassador of Peace) rocket. In August, Iran claimed they successfully launched a dummy satellite into space, which was refuted by the US. Officials from Iran insist the country's space program is non-military in nature.

No information was released about what kinds of animals would be launched. On Nov. 26 Iranian state television reported that the Kavoshgar-2 completed its mission and returned to Earth via parachute after 40 minutes, and that the rocket had been designed and built by Iranian aerospace experts.

Much of Iran's technological equipment derives from modified Chinese and North Korean technology. Earlier in November, Iran said it had also test-fired a new medium-range missile. Its 2,000-km (1,240-mile) range would be capable of reaching Western Europe. However, Iran denies that its long-range ballistic technology is linked to its atomic program.

The country is already under international pressure to give up its nuclear work, which it says is purely civilian

 

.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

هرگاه که خسته میشوی چشمانت را به آسمان بدوز زیبایی در همین نزدیکیست !!! درگوشه ای از آسمان هم گاهی ستاره ای متولد میشود ودرگوشه ای دیگر ستاره ای میمیرد!این است قانون طبیعت!!!
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
<

جاوا اسكریپت

!-- begin abcTools_HistoryEvents place -->
CURRENT MOON
آوای دل www.shereno.com

انواع کد های جدید جاوا تغییر شکل موس

Myspace Layouts & CommentsMyspace Layouts @ JellyMuffin.com
قرآن آنلاین

http://zibasazweb.persiangig.com/9.9.JPG


حب العباس
http://parstools.net/emails/100903/1283519228.pngEmail Icon by Parstools.com
Locations of visitors to this page majnoonelayli.mihanblog.com Click Here To Navigate free counters

این صفحه را به اشتراک بگذارید <--Start Cod ZibaSazi By www.RoozGozar.com-->

ابزار متحرك زیباسازی وبلاگ


<---End Cod ZibaSazi By www.RoozGozar.com---> ابزار وبلاگنویسان